9C06031A12R0JLHFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C06031A12R0JLHFT
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 12 OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Width :
800μm
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
100mW
Resistance :
12Ohms
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Composition :
Thick Film
Length :
1.6mm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
9C
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
9C06031A12R0JLHFT
YAGEO 9C06031A12R0JLHFT
9C Series, Thick Film, 12Ohms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C