9C04021A8R20JGHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9C04021A8R20JGHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Width :
500μm
Supplier Device Package :
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Composition :
Thick Film
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
8.2Ohms
Case Code (Metric) :
Series :
9C
Height :
320μm
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
9C04021A8R20JGHF3
YAGEO 9C04021A8R20JGHF3
9C Series, Thick Film, 8.2Ohms, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C