977-025-010R031
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
977-025-010R031
Manufacturer
NorComp
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG GRAY
Manufacturer :
NorComp
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Backshells, Hoods
Feature :
Mating Screws 4-40
Series :
977
Connector Support Type :
CONNECTOR ACCESSORY
Cable Type :
Round
Accessory Type :
Two Piece Backshell
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
55mm
Cable Exit :
180°
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
15 Weeks
Body Material :
ABS
Color :
Gray
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
44.5mm
Shielding :
Unshielded
Number of Positions :
25
Height :
16.4mm