97-3107B24-28SX-940
Mfr.Part #
97-3107B24-28SX-940
Description
CONN PLUG FMALE 24P SOLDER CUP
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Feature :
Backshell, Cable Clamp
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Orientation :
X
Datasheets
97-3107B24-28SX-940
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 24 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Chromate over Cadmium Bulk X Push-Pull
97-3107B24-28SX-940 Overview
97-3107B24-28SX-940 Features
97 series
97-3107B24-28SX-940 Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
97-3107B24-28SX-940 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER