97-3106A-22-850
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
97-3106A-22-850
Manufacturer
Amphenol Industrial
Package / Case
Aluminum
Datasheet
Download
Description
AB 3106A PLUG KIT 22 CAD OD
Manufacturer :
Amphenol Industrial
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Body Material :
Aluminium
Gender :
Male
Package / Case :
Aluminum
Factory Lead Time :
25 Weeks
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
97-3106A-22-850
97-3106A-22-850 Overview
Located in the packaging with the Aluminum is a device.
97-3106A-22-850 Features
97-3106A-22-850 Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
97-3106A-22-850 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER