97-3101A-18-850
Mfr.Part #
97-3101A-18-850
Description
AB 3101A SHL KIT 18 CAD OD
1 (Unlimited)
Mount :
CABLE
Factory Lead Time :
25 Weeks
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
Gender :
FEMALE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Body Material :
Aluminium
Datasheets
97-3101A-18-850
97-3101A-18-850 Overview
By Cable, the part is mounted.
97-3101A-18-850 Features
97-3101A-18-850 Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
97-3101A-18-850 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER