969M101-28-1-CA012
Mfr.Part #
969M101-28-1-CA012
Manufacturer
Cicoil
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
HI-FLEX UNSHIELDED SINGLE CONDUC
Number of Conductors :
1
Jacket (Insulation) Diameter :
0.210 (5.33mm)
Published :
Wire Gauge :
28 AWG
Insulation Diameter :
5.334 mm
Voltage :
12kV
Package / Case :
100
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Length :
1000.0' 304.8m
Cable Type :
Hook-Up
Factory Lead Time :
2 Weeks
Mount :
CABLE
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Flexx-Sil™
Insulation Material :
Silicone
Datasheets
969M101-28-1-CA012
Introducing Cicoil 969M101-28-1-CA012 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12kV, Package / Case:100, Operating Temperature:-65°C~165°C, 969M101-28-1-CA012 pinout, 969M101-28-1-CA012 datasheet PDF, 969M101-28-1-CA012 amp .Beyond Cicoil 969M101-28-1-CA012 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
1 Clear Flexx-Sil ROHS3Compliant Hook Up Wire Cable 1000.0 304.8m 28AWG 12kV -65C 165C