969M101-28-1-CA006
Mfr.Part #
969M101-28-1-CA006
Manufacturer
Cicoil
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
HI-FLEX UNSHIELDED SINGLE CONDUC
Cable Type :
Hook-Up
Voltage :
12kV
Insulation Diameter :
5.334 mm
Wire Gauge :
28 AWG
Number of Conductors :
1
Length :
1000.0' 304.8m
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Clear
Jacket (Insulation) Diameter :
0.210 (5.33mm)
Package / Case :
100
Insulation Material :
Silicone
Jacket (Insulation) Material :
Flexx-Sil™
Mount :
CABLE
Datasheets
969M101-28-1-CA006
Introducing Cicoil 969M101-28-1-CA006 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12kV, Operating Temperature:-65°C~165°C, Package / Case:100, 969M101-28-1-CA006 pinout, 969M101-28-1-CA006 datasheet PDF, 969M101-28-1-CA006 amp .Beyond Cicoil 969M101-28-1-CA006 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
1 Clear Flexx-Sil ROHS3Compliant Hook Up Wire Cable 1000.0 304.8m 28AWG 12kV -65C 165C