969M101-20-4-CA006
Mfr.Part #
969M101-20-4-CA006
Manufacturer
Cicoil
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
HI-FLEX UNSHIELDED CABLE ASSEMBL
Product Category :
Voltage - Rated :
18kV
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Jacket Color :
Clear
Mount :
CABLE
Package / Case :
100
Number of Conductors :
4
Insulation Material :
Silicone
Insulation Resistance :
200mOhm
Cable Type :
Flat Cable
Max Operating Temperature :
165°C
Color :
Clear
Published :
Approval Agency :
CE, UL
Shielding :
Unshielded
Ratings :
UL E324413, CE
Length :
1000' 304.80m
Factory Lead Time :
2 Weeks
Ribbon Width :
0.360 9.14mm
Wire/Cable Type :
Flat
Conductor Material :
Copper, Tinned
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Flexx-Sil™
Current Rating (Amps) :
13A
Wire Gauge :
20 AWG
Ribbon Thickness :
0.120 3.05mm
Feature :
Hi-Flex
Voltage :
18kV
Current Rating :
13A
Datasheets
969M101-20-4-CA006
Introducing Cicoil 969M101-20-4-CA006 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:100, Operating Temperature:-65°C~165°C, Voltage:18kV, 969M101-20-4-CA006 pinout, 969M101-20-4-CA006 datasheet PDF, 969M101-20-4-CA006 amp .Beyond Cicoil 969M101-20-4-CA006 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
4 Clear Flexx-Sil Unshielded Flat Ribbon Cable 1000 304.80m 20AWG 200MOhm 18kV