969M101-18-4-CA003
Mfr.Part #
969M101-18-4-CA003
Manufacturer
Cicoil
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
HI-FLEX UNSHIELDED CABLE ASSEMBL
Voltage :
20kV
Insulation Resistance :
200mOhm
Number of Conductors :
4
Shielding :
Unshielded
Color :
Clear
Feature :
Hi-Flex
Conductor Material :
Copper, Tinned
Ratings :
UL E324413, CE
Current Rating (Amps) :
20A
Current Rating :
20A
Ribbon Width :
0.430 10.92mm
Cable Type :
Flat Cable
Approval Agency :
CE, UL
Jacket Color :
Clear
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
2 Weeks
Max Operating Temperature :
165°C
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Voltage - Rated :
20kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
100
Wire/Cable Type :
Flat
Length :
1000' 304.80m
Wire Gauge :
18 AWG
Mount :
CABLE
Ribbon Thickness :
0.141 3.58mm
Insulation Material :
Silicone
Datasheets
969M101-18-4-CA003
Introducing Cicoil 969M101-18-4-CA003 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:20kV, Operating Temperature:-65°C~165°C, Package / Case:100, 969M101-18-4-CA003 pinout, 969M101-18-4-CA003 datasheet PDF, 969M101-18-4-CA003 amp .Beyond Cicoil 969M101-18-4-CA003 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
4 Clear Flexx-Sil Unshielded Flat Ribbon Cable 1000 304.80m 18AWG 200MOhm 20kV