969M101-18-3-CA003
Mfr.Part #
969M101-18-3-CA003
Description
HI-FLEX UNSHIELDED CABLE ASSEMBL
Product Category :
Current Rating :
20A
Published :
Wire Gauge :
18 AWG
Cable Type :
Flat Cable
Ribbon Thickness :
0.141 3.58mm
Voltage :
20kV
Insulation Resistance :
200mOhm
Wire/Cable Type :
Flat
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Jacket (Insulation) Material :
Flexx-Sil™
Shielding :
Unshielded
Ratings :
UL E324413, CE
Number of Conductors :
3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Hi-Flex
Ribbon Width :
0.330 8.38mm
Length :
50.0' 15.24m
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Datasheets
969M101-18-3-CA003
Introducing Cicoil 969M101-18-3-CA003 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:20kV, Operating Temperature:-65°C~165°C, 969M101-18-3-CA003 pinout, 969M101-18-3-CA003 datasheet PDF, 969M101-18-3-CA003 amp .Beyond Cicoil 969M101-18-3-CA003 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
3 Clear Flexx-Sil Unshielded Flat Ribbon Cable 50.0 15.24m 18AWG 200MOhm 20kV