969M101-18-2-CA012
Mfr.Part #
969M101-18-2-CA012
Manufacturer
Cicoil
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
HI-FLEX UNSHIELDED CABLE ASSEMBL
Product Category :
Approval Agency :
CE, UL
Current Rating :
20A
Jacket Color :
Clear
Shielding :
Unshielded
Mount :
CABLE
Wire Gauge :
18 AWG
Insulation Material :
Silicone
Package / Case :
100
ROHS3 Compliant
Ratings :
UL E324413, CE
Wire/Cable Type :
Flat
Cable Type :
Flat Cable
Number of Conductors :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ribbon Width :
0.240 6.09mm
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Feature :
Hi-Flex
Insulation Resistance :
200mOhm
Length :
1000' 304.80m
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Ribbon Thickness :
0.141 3.58mm
Voltage :
20kV
Voltage - Rated :
20kV
Datasheets
969M101-18-2-CA012
Introducing Cicoil 969M101-18-2-CA012 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:100, Operating Temperature:-65°C~165°C, Voltage:20kV, 969M101-18-2-CA012 pinout, 969M101-18-2-CA012 datasheet PDF, 969M101-18-2-CA012 amp .Beyond Cicoil 969M101-18-2-CA012 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
2 Clear Flexx-Sil Unshielded Flat Ribbon Cable 1000 304.80m 18AWG 200MOhm 20kV