969M101-14-4-CA003
Mfr.Part #
969M101-14-4-CA003
Manufacturer
Cicoil
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
HI-FLEX UNSHIELDED CABLE ASSEMBL
Product Category :
Min Operating Temperature :
-65°C
Ribbon Width :
0.610 15.49mm
Cable Type :
Flat Cable
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Wire/Cable Type :
Flat
Ratings :
UL E324413, CE
Number of Conductors :
4
Voltage - Rated :
20kV
Insulation Resistance :
200mOhm
Insulation Material :
Silicone
Package / Case :
100
Mount :
CABLE
Current Rating (Amps) :
27A
Length :
1000' 304.80m
Feature :
Hi-Flex
Approval Agency :
CE, UL
Current Rating :
27A
Published :
Shielding :
Unshielded
Wire Gauge :
14 AWG
Max Operating Temperature :
165°C
Wire/Cable Gauge :
14 AWG
Ribbon Thickness :
0.190 4.83mm
Color :
Clear
Voltage :
20kV
Datasheets
969M101-14-4-CA003
Introducing Cicoil 969M101-14-4-CA003 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-65°C~165°C, Package / Case:100, Voltage:20kV, 969M101-14-4-CA003 pinout, 969M101-14-4-CA003 datasheet PDF, 969M101-14-4-CA003 amp .Beyond Cicoil 969M101-14-4-CA003 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
4 Clear Flexx-Sil Unshielded Flat Ribbon Cable 1000 304.80m 14AWG 200MOhm 20kV