969M101-12-3-CA012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
969M101-12-3-CA012
Manufacturer
Cicoil
Description
HI-FLEX UNSHIELDED CABLE ASSEMBL
Manufacturer :
Cicoil
Product Category :
Factory Lead Time :
2 Weeks
Wire Gauge :
12 AWG
Cable Type :
Flat Cable
Wire/Cable Type :
Flat
Wire/Cable Gauge :
12 AWG
Operating Temperature :
-65°C~165°C
Current Rating :
36A
Conductor Material :
Copper, Tinned
Number of Conductors :
3
Jacket Color :
Clear
Shielding :
Unshielded
Ribbon Thickness :
0.240 6.09mm
Voltage :
20kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insulation Resistance :
200mOhm
Published :
Jacket (Insulation) Material :
Flexx-Sil™
Length :
50.0' 15.24m
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ribbon Width :
0.580 14.73mm