951468-8010806-AR
Mfr.Part #
951468-8010806-AR
Description
CONN HDR 68POS 0.079 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Gold
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Length - Stack Height :
0.157 4.000mm
Number of Positions :
68
Current Rating :
1A
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Length :
10.795mm
Length - Overall Pin :
0.425 10.800mm
Pitch :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
2
Termination :
Solder
Datasheets
951468-8010806-AR
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Bulk Through Hole 68 Positions Black