951450-8010806-AR
Mfr.Part #
951450-8010806-AR
Description
CONN HDR 50POS 0.079 STACK T/H
Number of Positions :
50
Length - Overall Pin :
0.425 10.800mm
Packaging :
Bulk
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Number of Rows :
2
Current Rating :
1A
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Mount :
Through Hole
Length :
10.795mm
Color :
Black
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Pitch :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Length - Stack Height :
0.157 4.000mm
Published :
Datasheets
951450-8010806-AR
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Bulk Through Hole 50 Positions Black