951448-2062009-AR-PT
Mfr.Part #
951448-2062009-AR-PT
Description
CONN HDR 48POS 0.079 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.681 17.300mm
Number of Positions :
48
Current Rating :
1A
Length - Stack Height :
0.449 11.400mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Length :
17.2974mm
Published :
Pitch :
0.079 2.00mm
Length - Post (Mating) :
0.232 5.900mm
Flash
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 48 Positions Black