951438-2062009-AR-PT
Mfr.Part #
951438-2062009-AR-PT
Description
CONN HDR 38POS 0.079 STACK SMD
Gold
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Mount :
Surface Mount
Length - Overall Pin :
0.681 17.300mm
Number of Rows :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Packaging :
Tube
Length - Post (Mating) :
0.232 5.900mm
Current Rating :
1A
Length - Stack Height :
0.449 11.400mm
Pitch :
0.079 2.00mm
Length :
17.2974mm
Number of Positions :
38
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 38 Positions Black