951434-2012009-AR-PT
Mfr.Part #
951434-2012009-AR-PT
Description
CONN HDR 34POS 0.079 STACK SMD
Number of Positions :
34
Length :
15.3924mm
Mounting Type :
Surface Mount
Length - Stack Height :
0.449 11.400mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Pitch :
0.079 2.00mm
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Number of Rows :
2
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tube
Length - Overall Pin :
0.606 15.400mm
Current Rating :
1A
9 Weeks
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 34 Positions Black