951424-2062009-AR-TP
Mfr.Part #
951424-2062009-AR-TP
Description
CONN HDR 24POS 0.079 STACK SMD
Current Rating :
1A
Length - Post (Mating) :
0.232 5.900mm
Length - Overall Pin :
0.681 17.300mm
Pitch :
0.079 2.00mm
Length - Stack Height :
0.449 11.400mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Number of Positions :
24
Length :
17.2974mm
Male
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 24 Positions Black