951421-9010806-AR
Mfr.Part #
951421-9010806-AR
Description
CONN HDR 21POS 0.079 STACK T/H
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Number of Positions :
21
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Number of Rows :
1
Length - Overall Pin :
0.425 10.800mm
Pitch :
0.079 2.00mm
Length - Stack Height :
0.157 4.000mm
Contact Plating :
Gold
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Current Rating :
1A
Length :
10.795mm
Datasheets
951421-9010806-AR
951 Series 1 Rows Solder 0.079 2.00mm Bulk Through Hole 21 Positions Black