951414-9010806-AR
Mfr.Part #
951414-9010806-AR
Description
CONN HDR 14POS 0.079 STACK T/H
Mount :
Through Hole
Length - Stack Height :
0.157 4.000mm
Mounting Type :
Through Hole
Length - Overall Pin :
0.425 10.800mm
Number of Rows :
1
Packaging :
Bulk
Published :
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Length :
10.795mm
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Number of Positions :
14
Pitch :
0.079 2.00mm
Current Rating :
1A
Series :
951
Datasheets
951414-9010806-AR
951 Series 1 Rows Solder 0.079 2.00mm Bulk Through Hole 14 Positions Black