951410-4012009-AR-TP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
951410-4012009-AR-TP
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 10POS 0.079 STACK SMD
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tube
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Flash
Pitch :
0.079 2.00mm
Length - Stack Height :
0.449 11.400mm
Gender :
Male
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Number of Rows :
2
Number of Positions :
10
Color :
Black
Length - Post (Mating) :
0.157 4.000mm
Termination :
Solder
Length - Overall Pin :
0.606 15.400mm
Contact Plating :
Gold
Series :
951
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Length :
15.3924mm
Current Rating :
1A
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 10 Positions Black