947C601K801CCIS
Mfr.Part #
947C601K801CCIS
Description
CAP FILM 600UF 10% 800VDC RADIAL
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Feature :
Long Life, Low ESR
Mount :
Chassis, Stud
Height :
145mm
Voltage - Rated DC :
800V
Lead Spacing :
1.772 45.00mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 230; STANDARDS: IEC 61071-I, IEC 61881
Tolerance :
±10%
Diameter :
92mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.1mOhm
REACH SVHC :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
947C
Lead Pitch :
45mm
Capacitance :
600μF
Tin (Sn)
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
230V
Termination :
Threaded, Female
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
5.787 147.00mm
Size / Dimension :
3.543Dia 90.00mm