930C6S39K-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
930C6S39K-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.039UF 630VDC AXIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Factory Lead Time :
20 Weeks
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Termination :
PC Pins
Size / Dimension :
0.358Diax0.748L 9.10mmx19.00mm
Voltage - Rated DC :
630V
Dielectric :
PP
Terminal Shape :
Wire
Series :
930C
Pbfree Code :
yes
Length :
19mm
Published :
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~105°C
HTS Code :
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Capacitance :
0.039µF