926781-01-19-I
Mfr.Part #
926781-01-19-I
Description
CONN HDR 19POS 0.1 STACK T/H
Number of Positions :
19
Current Rating :
2.5A
Length :
31.623mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Length - Stack Height :
0.600 15.240mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Tail :
0.545 13.843mm
Length - Overall Pin :
1.245 31.623mm
Datasheets
926781-01-19-I
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 19 Positions Black