926781-01-15-I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
926781-01-15-I
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Length - Stack Height :
0.600 15.240mm
Packaging :
Bulk
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Color :
Black
Number of Rows :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
929
Current Rating :
2.5A
Length - Tail :
0.545 13.843mm
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Solder
Pitch :
0.100 2.54mm
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length :
31.623mm
Number of Positions :
15
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Gender :
Male
Length - Overall Pin :
1.245 31.623mm
Contact Plating :
Gold
Datasheets
926781-01-15-I
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 15 Positions Black