926581-01-11-EU
Mfr.Part #
926581-01-11-EU
Description
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Length - Tail :
0.465 11.800mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Length :
24.511mm
Length - Stack Height :
0.400 10.160mm
Number of Positions :
11
Length - Overall Pin :
0.965 24.500mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
926581-01-11-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 11 Positions Black