926121-01-14-EU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
926121-01-14-EU
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Color :
Black
Number of Rows :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Published :
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Termination :
Solder
Factory Lead Time :
3 Weeks
Series :
929
Gender :
Male
Number of Positions :
14
Pitch :
0.100 2.54mm
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Tail :
0.355 9.017mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
21.463mm
Mount :
Through Hole
Length - Overall Pin :
0.845 21.463mm
Length - Stack Height :
0.390 9.900mm
Datasheets
926121-01-14-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 14 Positions Black