926121-01-13-EU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
926121-01-13-EU
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Series :
929
Published :
Pitch :
0.100 2.54mm
Termination :
Solder
Length - Tail :
0.355 9.017mm
Mount :
Through Hole
Length :
21.463mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Length - Stack Height :
0.390 9.900mm
Color :
Black
Number of Positions :
13
Gender :
Male
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Overall Pin :
0.845 21.463mm
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Rows :
1
Datasheets
926121-01-13-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 13 Positions Black