926101-01-17-EU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
926101-01-17-EU
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 17POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Length - Stack Height :
0.900 22.860mm
Length - Tail :
0.350 8.900mm
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
17
Number of Rows :
1
Packaging :
Bulk
Series :
929
Gender :
Male
Color :
Black
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Overall Pin :
1.350 34.290mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Mount :
Through Hole
Termination :
Solder
Pitch :
0.100 2.54mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
3 Weeks
Length :
34.29mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Datasheets
926101-01-17-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 17 Positions Black