926101-01-10-EU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
926101-01-10-EU
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Color :
Black
Number of Positions :
10
Published :
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Tail :
0.350 8.900mm
Length - Stack Height :
0.900 22.860mm
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
3 Weeks
Termination :
Solder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
34.29mm
Length - Overall Pin :
1.350 34.290mm
Gender :
Male
Series :
929
Number of Rows :
1
Length - Post (Mating) :
0.100 2.540mm
Datasheets
926101-01-10-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black