9250A-156-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9250A-156-RC
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15MH 22MA 157 OHM TH
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Through Hole
Frequency - Self Resonant :
290kHz
ECCN Code :
EAR99
Published :
Series :
9250A
Type :
Molded
Package / Case :
Axial
Current - Saturation :
12mA
Inductance :
15mH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
157Ohm Max
Shielding :
Shielded
Q @ Freq :
30 @ 79kHz
Inductance Frequency - Test :
79kHz
Current Rating (Amps) :
22mA
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Datasheets
9250A-156-RC
9250A-156-RC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD