924327-28-25-I
Mfr.Part #
924327-28-25-I
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Mount :
Through Hole
Length :
21.844mm
Contact Plating :
Gold
Length - Post (Mating) :
0.218 5.537mm
Series :
929 (Shrouded)
RoHS Compliant
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Number of Rows :
2
Length - Overall Pin :
0.860 21.844mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Published :
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Number of Positions :
50
Length - Stack Height :
0.500 12.700mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Datasheets
924327-28-25-I
929 (Shrouded) Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 50 Positions Black