924227-28-17-I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
924227-28-17-I
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Contact Plating :
Gold
Termination :
Solder
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Current Rating :
2.5A
Gender :
Male
Length :
21.463mm
Length - Stack Height :
0.500 12.700mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.100 2.54mm
Series :
929
Number of Positions :
34
Packaging :
Bulk
Length - Post (Mating) :
0.235 5.969mm
Mounting Type :
Through Hole
Length - Overall Pin :
0.845 21.463mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Color :
Black
Mount :
Through Hole
Published :
Number of Rows :
2
Datasheets
924227-28-17-I
929 Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 34 Positions Black