924227-28-02-EU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
924227-28-02-EU
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Gender :
Male
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100 2.54mm
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Length - Stack Height :
0.500 12.700mm
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Packaging :
Bulk
Length - Overall Pin :
0.845 21.463mm
Termination :
Solder
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length - Post (Mating) :
0.235 5.969mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Number of Positions :
4
Length :
21.463mm
Row Spacing :
0.100 (2.54mm)
Series :
929
Color :
Black
Factory Lead Time :
3 Weeks
Datasheets
924227-28-02-EU
929 Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 4 Positions Black