924217-28-15-EU
Mfr.Part #
924217-28-15-EU
Description
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.845 21.463mm
Length - Post (Mating) :
0.235 5.969mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Length :
21.463mm
Number of Positions :
15
Length - Stack Height :
0.500 12.700mm
Datasheets
924217-28-15-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 15 Positions Black