924217-24-36-EU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
924217-24-36-EU
Manufacturer
3M
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
3M
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Number of Positions :
36
Length :
18.4912mm
Mounting Type :
Through Hole
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Color :
Black
Pitch :
0.100 2.54mm
Series :
929
Number of Rows :
1
Length - Post (Mating) :
0.238 6.045mm
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Gender :
Male
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Length - Overall Pin :
0.728 18.500mm
Mount :
Through Hole
Length - Stack Height :
0.380 9.652mm
Termination :
Solder
Current Rating :
2.5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0μin 0.25μm
Datasheets
924217-24-36-EU
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black