924217-24-33-I
Mfr.Part #
924217-24-33-I
Description
CONN HDR 33POS 0.1 STACK T/H
Length - Tail :
0.110 2.800mm
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Stack Height :
0.380 9.652mm
Length - Overall Pin :
0.728 18.500mm
Number of Positions :
33
Length - Post (Mating) :
0.238 6.045mm
Length :
18.4912mm
Datasheets
924217-24-33-I
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 33 Positions Black