8V19N882NVGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
8V19N882NVGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
VFQFN-76
Datasheet
Download
Description
16 OUTPUT RF SAMPLING CLOCK GENE
Stock
132
In Stock :
132
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package :
Tray
Mounting Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Divider/Multiplier :
Yes/No
Brand :
Renesas Electronics
Supplier Device Package :
76-QFN (9x9)
Package Type :
VFQFPN
Frequency :
3932.16MHz
PLL :
yes
Product Category :
Clock Generators and Support Products
Input Signal Type :
LVDS, LVPECL
Number of Outputs :
16 Output
Package / Case :
VFQFN-76
Operating Supply Voltage :
1.8 V, 3.3 V
Frequency - Max :
6GHz
RoHS :
Details
Operation Mode :
Differential
Number of Circuits :
1
MSL :
MSL 3 - 168 hours
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Pin Count :
76
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V, 2.4V ~ 2.6V, 3.2V ~ 3.4V
Logic Function :
CLOCK DRIVER
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Logic Family :
LVDS, LVPECL
Product Type :
Clock Generators
Renesas Electronics
Input :
LVCMOS, LVDS, LVPECL
Series :
FemtoClock®
Type :
Clock Generators
Subcategory :
Clock and Timer ICs
Output Type :
Output :
Packaging :
Tray
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C
Operating Supply Current :
690 mA