8T622Z21PA
Mfr.Part #
8T622Z21PA
Description
CONN PLUG MALE 21POS GOLD CRIMP
Orientation :
A
Color :
Black
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
13A
Number of Positions :
21
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Finish :
Black Zinc Nickel
Datasheets
8T622Z21PA
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 21 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk A Bayonet Lock
8T622Z21PA Overview
8T622Z21PA Features
MIL-DTL-38999 Series II, 8T series
8T622Z21PA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8T622Z21PA Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER