8N4QV01LG-0140CDI8
Mfr.Part #
8N4QV01LG-0140CDI8
Package / Case
10-CLCC
Frequency :
133.333333MHz 140MHz 146.666666MHz 153.333333MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FemtoClock® NG
Current - Supply :
155mA
Package / Case :
10-CLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
VCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.375V~2.625V
Intersil (Renesas Electronics Corporation) 8N4QV01LG-0140CDI8
8N4QV01LG-0140CDI8 Features
8N4QV01LG-0140CDI8 Applications
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC
  • Nexperia
    IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC