8N4DV85BC-0140CDI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
8N4DV85BC-0140CDI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
CLCC
Datasheet
Download
Description
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC
Manufacturer :
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Supply Current :
136mA
Published :
Current - Supply :
136mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
CLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Frequency :
140MHz
Voltage - Supply :
2.375 V ~ 2.625 V
Supplier Device Package :
6-CLCC (7x5)
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
VCXO
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FemtoClock® NG
Min Operating Temperature :
-40°C