8N3QV01EG-0100CDI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
8N3QV01EG-0100CDI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
10-CLCC
Datasheet
Download
Description
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC
Manufacturer :
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
Current - Supply :
150mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency :
100MHz 195.3125MHz 200.717MHz 203.768MHz
Package / Case :
10-CLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.135V~3.465V
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
FemtoClock® NG
Type :
VCXO
Datasheets
8N3QV01EG-0100CDI
Intersil (Renesas Electronics Corporation) 8N3QV01EG-0100CDI
8N3QV01EG-0100CDI Features
  • Quad frequency output capability, allowing for multiple frequencies from a single device.
  • High stability and low phase noise, enhancing system reliability and performance.
8N3QV01EG-0100CDI Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAPACITOR CERM
    TVS DIODE 21VWM 3MPAK
    TVS DIODE 3.5VWM 2SFP
    TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
    TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
  • Texas Instruments
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC
    IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC
  • Nexperia
    IC OSC PROG TIMER 36MHZ 14SOIC