8LT725B46SC251
Mfr.Part #
8LT725B46SC251
Description
CONN RCPT FMALE 46POS GOLD CRIMP
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A 45A
Datasheets
8LT725B46SC251
8LT725B46SC251 Overview
8LT725B46SC251 Features
MIL-DTL-38999 Series I, 8LT series
8LT725B46SC251 Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8LT725B46SC251 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER