8LT725B46SA251
Mfr.Part #
8LT725B46SA251
Description
CONN RCPT FMALE 46POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Contact Plating :
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A 45A
Datasheets
8LT725B46SA251
8LT725B46SA251 Overview
8LT725B46SA251 Features
MIL-DTL-38999 Series I, 8LT series
8LT725B46SA251 Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8LT725B46SA251 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER