8LT325Z19PN-LC
Mfr.Part #
8LT325Z19PN-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Positions :
19
Factory Lead Time :
12 Weeks
Housing Color :
Green
Contact Plating :
Gold
Contact Size :
12
Shell Finish :
Zinc Cobalt
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
For Male Pins
Datasheets
8LT325Z19PN-LC
Receptacle Housing Aluminum Alloy Panel Mount Zinc Cobalt 19 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series I, 8LT
8LT325Z19PN-LC Overview
8LT325Z19PN-LC Features
MIL-DTL-38999 Series I, 8LT series
8LT325Z19PN-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8LT325Z19PN-LC Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT