8LT315B19SB-LC
Mfr.Part #
8LT315B19SB-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Number of Positions :
19
Type :
For Female Sockets
Orientation :
B
Contact Size :
20
Unshielded
Contact Plating :
Gold
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Shell Size - Insert :
Datasheets
8LT315B19SB-LC
Receptacle Housing Aluminum Alloy Panel Mount Cadmium 19 Positions Bulk Bayonet Lock Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series I, 8LT
8LT315B19SB-LC Overview
8LT315B19SB-LC Features
MIL-DTL-38999 Series I, 8LT series
8LT315B19SB-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8LT315B19SB-LC Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT