8D725F37SD
Mfr.Part #
8D725F37SD
Description
CONN RCPT FMALE 37POS GOLD CRIMP
Orientation :
D
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
COPPER ALLOY
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
13A
Datasheets
8D725F37SD
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 37 Positions Crimp Gold Nickel Bulk D Threaded
8D725F37SD Overview
8D725F37SD Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D725F37SD Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D725F37SD Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER