8D725F11PD
Mfr.Part #
8D725F11PD
Description
8D 11C 2#20 9#10 PIN J/N
Product Category :
Circular Connector Assemblies
11
Contact Plating :
Gold
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
D
Datasheets
8D725F11PD
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Nickel 11 Positions Bulk Threaded Unshielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, 8D
8D725F11PD-LC Overview
8D725F11PD-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, 8D series
8D725F11PD-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
8D725F11PD-LC Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER